Mustafa Nano mbledh politikanët në Teatër, Rama dhe bashkëshortja “shkrihen së qeshuri”

Politikanët shqiptarë janë mbledhur në Teatrin Arturbina për të parë monologun e Mustafa Nanos “Dielli lind andej nga perëndon”.

Shfaqja është prezantuar për publikun 4 ditë më parë, në të cilën kanë qenë pjesëmarrës edhe kryeministri Rama me bashkëshorten e tij Lindën, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, ministrja e Kulturës Elva Margariti, Majlinda Bregu dhe emra të tjerë të politikës shqiptare.

Siç shihet edhe në foto, politikanët e kanë shijuar dhe janë “shkrirë së qeshuri”me monologun e Mustafa Nanos, që sjell për publikun një histori reale, gërshetim i jetës së tij me ngjarje edhe nga aktualiteti.