Napoli barazon me Sasuolon, titulli me larg! Fiton Interi dhe Lacio

Skuadra e drejtuar nga Sarri nuk arriti të marrë më shumë se një barazim në ndeshjën e radhës kundër Sasuolos. Ky rezultat e ben edhe me të veshtirë për Napolin që të arrij titullin kampion. Nesë Juventusi do arrij të fitojë sontë kundër Milanit shkon +4 pike larg Napolit.

Në garën për një vend në Champions League vitin e ardhshëm Interi fitoj me rrezultatin e pastër 3 me 0 kundër Verones, kursë skuadra e Lacios arriti të fitoj ne shtëpi kundër Beneventos me rrezultatin 6 me 2. Fiton edhe Atalanta, Fiorentina, Torino e Kievo.

Sontë në orën 20:45 ndeshja Juventus vs Milan do të mbyllë javën e 30-të të kampionatit italian.

Rezultatet e javës së 30-të ne Serine A:

  • Bolonja – Roma 1:1
  • Atalanta – Udinese 2:0
  • Kaljari – Torino 0:4
  • Fiorentina – Krotone 2:0
  • Xhenoa – Spal 1:1
  • Inter – Verona 3:0
  • Lazio – Benevento 6:2
  • Kievo – Sampdoria 2:1
  • Sasuolo – Napoli 1:1
  • Juventus – Milan sontë në orën 20:45